Suorat linjat ja ilman hienouksia ovat raskaita tukevia lasipurkkeja. Koristepurkkien lasiseinä menee suoraan ylöspäin, aukon kohdalla lasikoristeen halkaisija kapenee hieman. Purkkeja ei voi koskaan olla tarpeeksi koristeellisessa repertuaarissa! - Voit käyttää niitä lasilyhtyinä ja loihtia viehättäviä kynttiläkoristeita juhliin tai kotiin. Tai he täyttävät vettä sisälle ja siitä tulee lasimaljakko. Mutta lasipurkkeja voi käyttää myös istutusastiana ja -ruukkuna, kukka-asetelmien alustana tai pienten koristekohtausten järjestämiseen: Täytä lasikoristeeseen esimerkiksi koristelumettä....
Suorat linjat ja ilman hienouksia ovat raskaita tukevia lasipurkkeja. Koristepurkkien lasiseinä menee suoraan ylöspäin, aukon kohdalla lasikoristeen halkaisija kapenee hieman.
Purkkeja ei voi koskaan olla tarpeeksi koristeellisessa repertuaarissa! - Voit käyttää niitä lasilyhtyinä ja loihtia viehättäviä kynttiläkoristeita juhliin tai kotiin. Tai he täyttävät vettä sisälle ja siitä tulee lasimaljakko.
Mutta lasipurkkeja voi käyttää myös istutusastiana ja -ruukkuna, kukka-asetelmien alustana tai pienten koristekohtausten järjestämiseen:
Täytä lasikoristeeseen esimerkiksi koristelumettä. Laita nyt pieni poro sisälle ja lisää männyn oksa, muutama minijoulukuusipallo ja pieni LED-valoketju. - Valmis on pieni talvimaisema lasissa. Voit loihtia tällä tavoin lasiin koristeita koko vuodeksi ja jokaiseen tilaisuuteen. - Mahdollisuudet ovat rajattomat!
Varusta juhlat lasipurkeilla ja yhdistele siten parhaiten erilaisia lasisia astioita. Täytä osa koristeilla ja kynttilöillä, osa kukilla ja osa pienillä pöytäasetelmilla tai koristeellisilla kohtauksilla. Saat siis aivan erityisen kodikkaan lasikoristeen!
Dekolasit ovat myös ihania askarteluun: Kiinnitä purkit erilaisilla materiaaleilla, kuten huovalla, kankaalla, lautasliinoilla tai korkilla. Maalaa lasipurkkeja lasimaaleilla ja koristele työt glitterkivillä. Lasien ympärille voi myös yksinkertaisesti sitoa kauniin nauhan, jossa on helmiä.
Yksinkertaiset koristelasit tulevat sinulle 2 kappaletta. Lasit identtiset ja noin 10,5 senttimetriä korkeat ja halkaisijaltaan noin 10 senttimetriä. Lasiaukon halkaisija on noin 6,5 senttimetriä. Lasikoristeen jalanjälki on 9,5 senttimetriä.
Aukon halkaisija: n. Ø6,5cm
Korkeus: n. 10,5cm
Kokonaishalkaisija: n. Ø10cm
Pinta: n. Ø9,5cm
Väri: Väritön
Materiaali: Lasi
Määrä: 2 kpl.
DeepL_Translate
Tuote on loppuunmyyty. Saattaa olla, että se on taas saatavana myöhemmin.